A Mátra hegység lábainál elterülő Maconkai-víztározó és tórendszere nemcsak családbarát horgászturizmust és minőségi versenyhorgászatot, hanem bőséges, sokszínű, rekordfogásokban gazdag halállományt is kínál az ide látogatóknak. Az egyedülálló, változatos halfauna összesen 52 halfajt, de csak ponty esetében további 23 tájfajtát kínál. Ilyen bőséges halállomány minden horgász álma, így hát elhatároztam, ezt mi is közelebbről megnézzük.
Csatlakozott hozzám a családom is egy rövid horgászatra. Én főként a Maestro Fishing csalik és etetők tesztelésére indultam, és azon törtem a fejem, milyen halakkal teszteljem majd a termékeket. A leggyakrabban fogott halak ugyanis a Maconkai víztározón a ponty, dévérkeszeg, ezüstkárász, koi ponty, karikakeszeg, küsz, süllő, amur, csuka, bodorka, veresszárnyú keszeg, széles kárász, compó, harcsa, volgai tok, balin, kősüllő, itáliai tok, fekete amur, fehér busa, márna, aranyhal, kecsege, vicsege. De különlegesebb halakkal is lehet itt találkozni, mint akár a kövi csík, durbincs, buffalo vagy pisztráng.
A hatalmas választék miatt a bőség zavarában éreztem magam, végül a pontyos horgászat mellett döntöttem, többek között method technikával a maconkai versenygáton. Bár a nyári időszakban eléggé zsúfolt a partszakasz, szerencsére akadt hely a gát elején. Gyors kipakolás után végre kezdetét vehette a horgászat.
A Maestro Fishing halas etetőanyagot szerettem volna tesztelni elsőként, mivel ez az etetőanyag az intenzíven telepített tavakon jól bevált, még a nagy testű keszegek is szeretik. Nekiláttam hát az etetőanyag bekeverésének, a halas táp kevés víz hozzáadásával viszonylag gyorsan összeállt, akár már rögtön horgászni is lehetett volna vele. Én azonban szokásomhoz híven áttörtem egy finom lyukú szitán, hogy a method kosárból a mederfenékre érve kellően egyenletesen bontson az etetőanyag, egy kis felhőt képezve a csali körül.
Az első öt percben hal volt a horgon, egy nagytestű keszeg személyében. A szomszéd horgász is felfigyelt a gyors fogásra, ő ugyanis már egy órája nem fogott semmit. Persze nemcsak az etetőanyag volt fogós, csalogató hatású. Remekül működött a horogcsali is, a 10 mm-es eper ízesítésű Pop-up tüskén felkínálva, 5 centiméteres előkén. Jöttek a keszegek sorra, tízperces ütemmel.
Én viszont igazából pontyot szerettem volna fogni, így változtattam a technikán, és a meglévő etetés helyétől beljebb, körülbelül tíz méterre alakítottam ki az új etetést. Bejött a terv, először egy 4 kilós tükrös ponty látogatott meg, majd több leakadt hal is távozott a horogról. Ismét módosítottam tehát, nagyobb méretűre cseréltem a horgot. Az eredmény nem maradt el, egy 7 kilós ponty került a merítőbe.
Szép halak jöttek és mentek, a Maestro Fishing halas etetőanyag és az ízesített pop-up csali jól vizsgázott együtt, az egy kilogramm etetőanyag elegendőnek bizonyult pár szem pop-uppal egy gyors, rapid horgászathoz.
A gazdag halkínálat miatt még lehet, hogy ellátogatunk ide, addig is mindenkinek jó horgászatot és szép halakat kívánok!
Maestro Fishing
Maldrik Péter